Otázky a odpovědi

Jezdíte sedla i pasovat do stájí? 

Pokud máte zájem o pasování sedla přímo ve vaší stáji, nabízíme možnost domluvy s našimi partnery Ručně z kůže, kteří po dohodě přijedou s našimi sedly přímo k vám, sedla vyzkouší, napasují a případně přímo upraví na vašeho koně. Při zájmu můžete kontaktovat nás i přímo je. 

Vykupujete všechny druhy sedel a jezdeckých potřeb?

Vykupujeme pouze sedla, a to všechny typy sedla kromě westernových. Sedla musí být ve funkčním stavu, tedy nemít poškozenou kostru a zámky. Klasické známky použití, jako oděrky, škrábance a podobně nevadí - dokážeme si poradit s vadami, které lze sedlářsky opravit. Na stáří, značce či typu sedla nezáleží.

U ostatních jezdeckých potřeb s hodnotou do 5 000Kč se nám výkup nevyplatí. Nad tuto hodnotu vykupujeme pouze potřeby pro koně. .

Jak vám mohu nabídnout sedlo do výkupu a jak to probíhá?

Jak vám mohu nabídnout sedlo do výkupu a jak probíhá?

V první řadě je nutné nám zaslat foto sedla, info o něm a vaši představu o ceně. Podklady k výkupu můžete zaslat buď na e-mail [email protected], náš Facebook do zprávy či třeba Whatsapp 722119220. Sedlo prohlédneme a pokud se shodneme na ceně, domluvíme podmínky předání:

Při domluveném výkupu nabízíme tři možnosti dopravy:

1) Pro sedlo si pošleme svoz PPL. Přijedou pro balík přímo na vámi zadanou adresu, převezmou a většinou do druhého pracovního dne nám ho doručí. My okamžitě po převzetí balíku sedlo vybalíme, zkontrolujeme a ihned posíláme dohodnutou částku na váš účet. Za tuto dopravu nic neplatíte, vše je na nás :)

2) Zaslání přes vámi zvolenou dopraví službu přímo vámi. V toto případě hradí poštovné prodávající. Balíky je nutné zasílat bez dobírky. Platba za sedlo na účet ihned po převzetí a kontrole sedla.

3) Osobní předání na smluveném místě.

  • Ke každému sedlu je vždy nutné vyplnit a přiložit podepsaný formulář "Kupní smlouva", která nám slouží jako doklad do účetnictví a podklad pro platbu. Tento formulář vám zašleme při domluvě podmínek výkupu.
  • Za sedla hradíme kupní cenu vždy po převzetí a to bezodkladně. Není možné přebírat sedla na dobírku či je hradit předem. Bohužel se nám při těchto platebních metodách hojně stávalo, že sedla chodila s vadami, na které nás prodejce neupozornil.

Jak mám sedlo zabalit pro přepravu?

Sedlo je vždy a bez výjimky nutné zabalit do pevné kartonové krabice ve tvaru krychle nebo kvádru a vhodných rozměrů, tedy aby sedlu nebyla krabice těsná a nedošlo při přepravě k poškození kostry. Krabici je možné vystlat např. novinami, molitanem, polystyrénem či další výstelkou, která nepoškodí sedlo. Krabici neobalujte do černé folie - většina přepravců za ni účtuje poplatek. 

Při zabalení sedla jakkoliv jinak než do krabice a tak, aby z ní nijak nevyčuhovalo, hrozí poškození sedla a navíc při zaslní přes PPL si přepravce účtuje poplatek za atypický balík ve výši 350Kč, který je vždy k úhradě odesílateli.

Sedla od vás jsou vždy kompletní jako na foto?

Sedla jsou prodávána jako holá. Pokud máte zájem o kompletní sedlo, je třeba doplňky dokoupit v kategorii Jezdecké potřeby.

Nevím si rady se zvolením velikosti sedla, můžete mi poradit?

Pokud jste již prošli náš článek Jak vybrat velikost sedla? a stále si nevíte rady, můžete nám zaslat (Kontakty) fotografie hřbetu vašeho koně ze všech možných úhlů + základní info k sedlu (cenové rozhraní, speciální požadavky, typ sedla a pod.). Dle vašich požadavků vám nabídneme sedla, která by mohla být vhodná. Bohužel 100% padnutí nabídnutých sedel vám zaručit nemůžeme, ostatně dle fotek napastovat sedlo je nemožné, ale vybereme pro vás ty nejlepší adepty. 

Pokud máte zájem o pasování sedla přímo ve vaší stáji, je možnost domluvit se s našimi partnery Ručně z kůže, kteří po dohodě přijedou s našimi sedly přímo k vám. 

Prosíme, než se nás rozhodnete kontaktovat ohledně pomoci s pasováním, promyslete, zda o sedlo nyní máte opravdu zájem. Výběr sedel zabere dost času, který bychom rádi věnovali pouze těm zájemcům, kteří mají opravdový zájem sedlo zakoupit. Děkujeme za pochopení.

Jakým způsobem probíhá zkoušení a jak dlouho můžu zkoušet? 

Pokud nemáte možnost osobního převzetí, sedla jsou zasílána přes PPL, kdy obvykle do druhého dne dorazí k vám. Od doby převzetí máte celý týden na vyzkoušení sedla. Pokud sedlo nesedne, je nutné nejdéle 7. den sedlo jakýmkoli způsobem vrátit zpět (osobně dovést, poslat přes přepravní službu, PPL Return...). Pokud sedlo stihnete vyzkoušet dříve, budeme rádi za dřívější vrácení. Lhůtu jsme stanovili na týden proto, aby sedlo nebylo blokováno příliš dlouho a další zájemce zbytečně nečekal :) Pokud by se stalo, že sedlo nestihnete ve stanovené lhůtě vyzkoušet, je nutné nás o tom informovat a v případě, že na sedlo nebude čekat další zájemce, je možné lhůtu prodloužit.

Mohu vyzkoušet sedla i zcela nová či jen z druhé ruky?

Je možné vyzkoušet sedla i nová. V tomto případe je ale nutné dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci se sedlem a je třeba brát na vědomí, že je nutné ho vrátit ve stejném stavu, jako přišlo k vám. Při vrácení poškozeného sedla má prodejce nárok na snížení vratné částky.

Jak mohu vrátit sedlo?

Je několik způsobů jak sedlo vrátit:

1) Sedlo pošlete zpět pouze v nepoškozené krabici na adresu Markéta Lajvrová, Těšínov 23, 37401 Trhové Sviny, tel. 722 119 220. Zašlete obyčejně bez dobírky, peníze vám budou vráceny na účet ihned po převzetí sedla. Můžete zaslat přes jakoukoliv zasilatelskou službu - Česká pošta, PPL, DPD, atd.

2) Můžete u nás zažádat o etiketu PPL, se kterou pak balík zaneste na jakýkoliv ParcelShop PPL.

3) Sedlo můžete po dohodě osobně dovést na naši adresu.

Pro vrácení sedla je nutno vyplnit formulář "Vrácení zboží" viz níže - Formuláře 

Mohu si půjčit i více sedel naráz? 

Samozřejmě, oproti plné ceně je možné zaslat naráz až 6 sedel, při osobním převzetí neomezené množství. Cena dopravy se pak odvíjí podle váhy.

Mohu k vám přijet se svým koněm a vyzkoušet i více sedel?

Ano. Pokud máte možnost, můžete k nám přijet se svým koníkem. Pomůžeme vám sedlo napasovat a můžete ho rovnou u nás i vyzkoušet na pískové jízdárně 30x60m. V případě zakoupení sedla je služba zdarma, v opačném případě účtujeme poplatek 500Kč za poradenství a pronájem jízdárny.

Můžu si všechna sedla někde prohlédnout? 

Pouze po předchozí dohodě a vážném zájmu o nějaké sedlo je možné nahlédnout do našeho skladu a sedla si prohlédnout osobně. Nemáme a ani neplánujeme kamennou prodejnu.

Je k sedlu vystavena faktura?

Samozřejmě. Ke každé prodané jezdecké potřebě vystavujeme fakturu, která slouží jako záruční list i doklad do účetnictví.

Nabízíte i sedlářské práce?

My přímo ne, ale osobně spolupracujeme s manželi Faltýnovými - Ručně z kůže, kteří pro nás veškeré sedlářské práce zajišťují. Nabízí nejen opravy a úpravy sedel, ale například i pasování. Není problém si nějaká sedla u nás vybrat a požádat tyto sedláře o pomoc s napasováním. Sedla k vám přivezou, profesionálně napasují a popřípadě upraví přesně na míru koni. Web https://www.rucnezkuze.cz/


Formuláře


Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Napište nám, odpovíme co nejdříve.